ПОЧЕЛА СА РАДОМ ПЛИВАЧКА СЕКЦИЈА

Од другог полугодишта школске 2017/18, са радом је почела још једна спортска секција у оквиру нашег Дома.  Секција се одржава два пута недељно, тако да свој термин имају пливачи али и непливачи са којима се врши обука. Пливање је врста рекреације која изузетно позитивно утиче на здравље. Пливањем се поспешује аеробна физичка активност и истовремено јачају сви мишићи. Пливање јача кардиоваскуларни систем, регулише крвни притисак, продубљује дисање, повећава капацитет плућа и побољшава обезбеђеност ткива кисеоником. Осим тога, позитивно делује на зглобове, повећава њихову покретљивост и еластичност и позитивно утиче на координацију покрета. Дом је ученицима обезбедио бесплатан одлазак на градски базен, а након успешне обуке непливача, приступиће се обуци спасавања на води. Пливачку секцију воде васпитачи- професори Физичког васпитања и спорта  Кнежевић Марко и Грујичић Борислав.