Radionica „Primenjena umetnost i veština izrade keramike“

U Domu učenika srednjih škola „ Angelina Kojić Gina „ u Zrenjaninu u periodu od 18.10.- 20.10.2019. održana je radionica „ Primenjena umetnost i veština izrade keramike“. Iz našeg doma učestvovalo je dvoje učenika Nenad Babić i Marina Topić. Osim našeg doma učestvovali su i učenici iz Sombora, Subotice, Bačkog Petrovca , Kikinde , Vršca i Zrenjanina.
U toku prvog dana ( petak) učesnicima je održano predavanje na temu: Šta je keramika? Načini i veštine izrade predmeta od keramike, šta je važno da bi napravili rad u tom materijalu. Nakon teorijskog izlaganja pristupilo se praktičnoj izradi predmeta od keramike po sospstvenom izboru.
U toku drugog dana (subota) učesnici su u prepodnevnim satima posetili Narodni muzej u Zrenjanin . Kroz postavku muzeja ( istorijsko, prirodnjačko, etnološko, arheološko odeljenje i odeljenje istorije umetnosti ) proveo nas je kustos uz iscrpna objašnjenja. Nakon obilaska muzeja u domu je nastavljen radioničarski rad sa zadatom temom uz kombinovanje tehnika „ kobasice – ploče“.
Treći dan ( nedelja) se radilo na oslikavanju i ukrašavanju izrađenih predmeta od gline, zatim evaluacija i podela sertifikata.