Дом ученика средњих школа „Патријарх Павле“ из Београда 15.05.2026.-17.05.2026. био је домаћин 28. Републичких спортских сусрета домова ученика средњих школа. Више од 350 ученика и васпитача из целе Србије (који су претходно остварили прва места на регионалним домијадама) учествовало је у овој манифестацији.
Ученици су се такмичили у : фудбалу, кошарци, одбојци, стоном тенису, шаху и стрељаштву у мушкој и женској категорији. Поред такмичења, оно што „домијаде“ чини посебним је дружење и повезивање ученика.
Дом ученика из Сремске Митровице је имао представника у женској одбојци. У првом колу су се састале са вршњакињама из Ниша, после победе, са ученицама Дома ученика из Крагујевца и на крају у финалу са екипом Дома ученика средњих школа „Јелица Миловановић“ које су ипак биле прејаке за наше девојчице, те смо, иако некомплетни успели да освојимо друго место.
Честитамо нашим одбојкашицама на постигнутим резултатима. Ученице су показале пример како се треба понашати на терену али и ван њега.
Деца су се у Дом вратила препуна позитивних утисака и нових пријатељстава са жељом да се поново што пре виде са својим вршњацима које су упознали на овим али и претходним „домијадама“. Ипак, остало је мало разочарење код ученица што нисмо успели да поновимо прошлогодишњи успех, будемо поново први, и одбранимо титулу републичког првака.
