Фестивал филма „Дани Сретена Аџића“ у Јагодини

Од 07.12.18 – 09.12.18 (петка до недеље) у Јагодини је традиционално организован трећи по реду фестивал филма, под називом „Дани Сретена Аџића“. Том приликом дом ученика у Јагодини је био организатор и домаћин овог фестивала где је учешће узело 24 дома ученика из целе Србије. Укупно је било приказано 28 филмова у трајању од 5 до 10 минута. Дом ученика изСремске Митровице освојио је награду за најбољу глумицу (Продић Миа).

Због великог броја филмова, приказ је подељен утри различита временска сегмента. Поред приказа филмова који је био у Педагошкој академији, ученици су у организацији домаћина обишли и музеје, галерије, аква парк и центар града. Након додела награда у дому је била уприличена журка за ученике и свечана вечера за васпитаче.