Филмски фестивал „Дани Сретена Аџића“ Јагодина 25.11.-27.11.2022.

У петак 25.11.2022. године, у организацји Дома ученика средњих школа Сремска Митровица, ученици: Лена Шуваковић, Никола Драјић и Вук Пековић су са васпитачима: Жељком Ковачић и Миланком Мандић отпутовали у Јагодину.
У јагодинском дому ученика, након дочека и смештаја ученика посетили Факултет Педагошких Наука, где је била одржана пројекција свих филмова (њих 20) који су учествовали на V филмском фестивалу. Након пројекције приступило се гласању и филм из дома „Јелица Миловановић„ из Београда је освојио награду за целокупан утисак, док је филм из Лесковца освојио награду публике, те следеће године њихов васпитач ће бити члан жирија. У суботу 26.11., уприличена је радионица са глумцем Николом Поповићем „Како снимати филм“, потом је уследио обилазак Јагодине и упознавање са културно историјским споменицима (посета музејима, зоо врту и др.) У вечерњим сатима ученици и васпитачи су имали заједничко вече са музиком и целовечерњим дружењем.