Посета музеју и хиподрому Казнено поправног завода Сремска Митровица

Ученици Дома ученика средњих школа Сремска Митровица су у пратњи васпитача Ковачић Жељке и ове године имали прилику да посете музеј и хиподром Казнено поправног завода Сремска Митровица.

Поставка ,,Запечаћене судбине“ у музеју је урађена на основу документованих података. Идеја је да се прикаже митровачка казниона као део једног историјског периода Сремске Митровице, историјског гиганта од самог оснивања казнионе 1895. године са свим својим специфичностима. Ученици су имали прилику да виде оригиналне букагије, вешала, и црни цилиндар, беле рукавице и писмо суду за наплату услуга, које је иза себе оставио државни џелат, Ром чешког порекла Карел Драгутин Харт.

Након обиласка музеја, уследила је шетња по хиподрому. Коњички клуб Срем је основан 2015. године од стране радника КП Завода а пре свега љубитеља коња и коњичког спорта који се махом баве овим послом на добровољној бази. Ученици су имали прилику да посете ергелу коња.