Првa међународнa конференцијa ученичких и студентских домова југоисточне Европе у Београду у периоду од 10. до 12. јануара 2023. године

Прву међународну конференцију ученичких и студентских домова  „Изазови у раду домова – дијалогом до напретка“, организовао је дом ученика средњих школа „Милутин Миланковић“, а конференција је одржана у Народној Скупштини Републике Србије. Конференција је реализована са жељом да се размене искуства, анализирају изазови и дефинишу могућа решења проблема у раду Домова. Такође предложено је формирање удружења „Заједнице ученичких и студентских домова југоисточне Европе“ са циљем размене искуства стручњака запослених у овим васпитно образовним институцијама региона и побољшање квалитета рада са младима који су корисници услуга Домова.

Конференцији су присуствовали представници ученичких и студентских домова из: Мађарске, Северне Македоније, Црне Горе, Републике Српске, Босне и Херцеговине и Републике Србије.