XIV Фестивал љубавне поезије „Иван Пангарић“ у Сомбору

Чланови литерарне секције Дома ученика средњих школа су и ове школске године активно учествовали на XIV Фестивалу љубавне поезије Иван Пангарић у организацији Дома ученика средњих школа Сомбор. Када смо примили и прочитали конкурс почели смо да пишемо стихове и лирске записе на тему љубави. На адресу дома смо послали радове са именима ученика који су конкурисали, овом приликом је конкурисало три члана секције са по две песме: Јелена Цавнић, Снежана Палковљевић и Никола Вујновић. У ужи избор је ушла песма  ученика Николе Вујновић, а такође и позив да дођемо на завршну свечаност, на којој ће бити објављена и имена победника.

Присуствовали смо завршној свечаности и изненадили се и обрадовали када смо чули да је од преко 200. радова, који су пристигли на конкурс из Домова ученика средњих школа целе Србије, песма Николе Вујновић ушла у ужи избор.

Ружа

Чуваш ли ону ружу
јарко црвене боје,
на њеним баршунастим латицама
наћи ћеш усне моје.

Пољубио сам ружу
јер тебе нисам смео,
тад сам је дао теби
са њом и срца део.

Зато је увек чувај
да никад не увене,
латицама те руже
чуваћеш и сећање на мене.

Никола Вујновић
Дом ученика средњих школа Сремска Митровица