XXIV Републички сусрети омладине домова ученика средњих школа Србије у области културног стваралаштва

После двогодишње паузе, Ученички центар Београд је у периоду од 13.05.-15.05.2022.  био организатор и домаћин у области културно-сценског стваралаштва. Наши ученици који су освојили прво место на Регионалном такмичењу у модерном плесу  и ученица Маја Тешић која је освојила треће место у ликовном стваралаштву, представљали Дом ученика средњих школа Сремска Митровица на Републичкој домијади.

Такмичење у музичко-сценском стваралаштву се одвијало по категоријама и то следећим редом: драмски приказ, поетско-сценски, популарна музика, класична музика, народна/етно, плес и фолклор. У оквиру сваке категорије учесници су наступали по регионима: регион Шумадије, Поморавља и Браничева; Нишко-зајечарски регион; Београдски регион; регион Западне Србије и регион Војводине.

У категорији плес, ученице Дома ученика средњих школа Сремска Митровица (Аришић Исидора, Миљковић Јована, Пајкановић Петра и Станојловић Тамара; ученици пратиоци Ђурић Милана и Ерић Иван) су освојили III место.

Честитамо свим ученицима на учешћу и постигнутом успеху!